Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 16.06.18. | 22:37

Hrvatska igra svoju prvu utakmicu na SP-u u Rusiji.

Hrvatska - Nigerija 2:0

Tijek utakmice:

94' Kraj.

90' Igrat će se još četiri minute.

86' Dalić izvadio i trećeg napadača, Mario Mandžukić je izašao, a ušao je Marko Pjaca.

79' Modrić je izveo slobodan udarac, ali Uzoho izlazi na vrijeme i kupi loptu.

78' Izašao je Rebić, a ušao Mateo Kovačić.

71. minuta: GOOOOOOOOL Hrvatske, 2:0! Strijelac, Luka Modrić.

69' Jedanaesterac za Hrvatsku. Ekong je srušio Mandžukića objeručke nakon kornera.

60' Marcelo Brozović ušao je umjesto Andreja Kramarića.

59' Odion Ighalo pucao je glavom, ali Subašić lakoćom hvata njegov udarac.

55' Ivan Rakitić sjajno je izbacio Perišića na lijevoj strani, Perišić centrirao na Rebića, a napadač Eintrachta pucao preko gola, no sudac je ranije prekinuo napad zbog zaleđa.

52' Iwobi je opasno prijetio na lijevoj strani, ali iz solidne prilike nije uspio dobro pucati, hrvatska obrana blokirala ga je, lopta se odbila u vis, a sudac prekinuo napad nakon prekršaja na Striniću u gužvi u kaznenom prostoru.

49' Moses se ubacio iza obrane, ali Strinić ga je sustigao i natjerao na udarac pokraj gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+ Kraj prvog poluvremena.

45' Solidna prilika za Nigeriju nakon gužve u šesnaestercu, ali Dejan Lovren bacio se na volej Iwobija i sačuvao minimalnu prednost Hrvatske.

43' Hrvatska se razigrala pri kraju prvog dijela, dobra polukontra došla je do Šime Vrsaljka, ali branič Atletica pucao je loše.

39' Perišić je sjajno odvukao nigerijsku obranu, a Kramarić opalio po golu, nažalost, malo preko grede.

32. minuta: GOOOOOOOOOOL Hrvatske, 1:0! Strijelac Etebo (autogol). Luka Modrić izveo je korner, REbić prebacio na drugu stativu, Mario Mandžukić skočio najviše, a lopta je putem ka mreži dirala Eteba, promijenila smjer i zavukla se u malu mrežu za 1:0.

30' Žuti karton za Rakitića.

26' Ivan Rakitić fenomenalnom loptom pronašao je Antu Rebića, ali napadač Eintrachta napamet je centrirao u šesnaesterac i nigerijskoj obrani nije bilo teško očistiti situaciju.

21' Nigerija je imala opasnu priliku, ali na koncu su se prekombinirali i opasna situacija pred Subašićem, srećom, otišla je u nepovrat.

19' Luka Modrić izveo je slobodan udarac na prvu stativu, ali Uzoho kupi.

15' Andrej Kramarić pucao je s 20-ak metara, ali pokraj gola.

14' Ante Rebić odlično se oslobodio na lijevoj strani, gurnuo za Mandžukića, ovaj je servirao loptu za Perišića, ali lopta je otišla preko prečke.

9' Prvi korner za Hrvatsku, ali nigerijska obrana bila je dobro postavljena.

6' Ponovo prekid za Super orlove, ali hrvatska obrana je na mjestu.

3' Rebić je izbio sam na lijevoj strani, ali Shehu čisti njegov centaršut ispred Kramarića.

1' Lovren je napravio prekršaj na 35 metara od Subašića, ali Nigerija nije dobro izvela slobodan udarac i Rebić je očistio.

0' Počela je utakmica.

Uoči utakmice:

21:00 Intoniraju se himne, sve je spremno za početak susreta.

20:50 Igrači obje reprezentacije su u tunelu i spremaju se izaći na teren. Hrvatski navijači dominiraju tribinama.

20:30 Stigli su i Hrvati.

20:30 Hrvatsko-nigerijski dresovi oduševili su američke novinare.

20:25 Hrvatski navijači se spremaju ući na stadion.

20:20 Nigerija je stigla na stadion.

20:05 Kockice dominiraju tribinama.

20:00 Dalić je objavio službeni sastav. Subašić - Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić - Modrić, Rakitić - Rebić, Kramarić, Perišić - Mandžukić. Nigerija će igrati u sastavu Uzoho, Idowu, Ndidi, Ekong, Balagoun, Etebo, Ighalo, Mikel, Moses, Shehu, Iwobi.

19:30 Sve o super suboti na Mundijalu čitajte na našem live blogu.

(foto: Action Images, Pixsell)

Rusija 2018Hrvatska nogometna reprezentacijaSvjetsko prvenstvo u nogometunigerijska nogometna reprezentacija