Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

VIDEO Dončić i Irving slomili Minnesotu i stigli na korak do prolaska u veliko finale

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 27.05.24. | 08:29

Dvoboj je odlučen u posljednjim minutama

Dallas Mavericksi su sinoć stigli na korak od NBA finala nakon što su kod kuće u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije svladali Minnesota Timberwolvese sa 116-107 i poveli u seriji na četiri pobjede.

Mavericksi mogu napredovati u NBA finale po prvi put od osvajanja naslova 2011. ako pobiede u četvrtoj utakmici koja se igra u utorak, ponovo u Dallasu.

Luka Dončić i Kyrie Irving su predvodili Dallas do pobjede s po 33 poena svaki. Dončić je dodao još sedam skokova, pet asistencija i pet osvojenih lopti.

Mavericksi su šutirali 55,9 posto s poda i 50 posto (14 od 28) za tri poena. Dallas je izveo još 14 slobodnih bacanja i šutirao 83,9 posto s linije.

Kod Minnesote najbolji je bio Anthony Edwards koji je utakmicu završio s 26 poena, devet skokova i devet asistencija. Timberwolvesi su šutirali 50,6 posto iz igre, ali su pogodili samo devet od 30 pokušaja za tricu.

Nakon zaostatka od čak 12 koševa u prvom poluvremenu, Timberwolvesi su izjednačili na 77-77 nakon Edwardsovog pogotka nešto manje od pet minuta prije kraja treće četvrtine. Nakon toga su se u sljedećih 13 minuta momčadi izmjenjivale u vodstvu.

No, Mavericksi su u zadnjih 3:30 minuta prije kraja napravili seriju 12-3 i pobijedili. Najprije Washington zabija tricu za vodstvo Dallasa 107-104. Reid pogađa slobodno bacanje i Minnesota dolazi na 105-107. Nakon toga Dončić je povećao na 109-105, a Irving je zabio za šest koševa prednosti. Onda je 56,7 sekundi prije kraja Gafford blokirao pokušaj polaganja Mikea Conleya, a zatim zakucao nakon Dončićevog dodavanja unatoč faulu. Gaffordovo slobodno bacanje povećalo je vodstvo Dallasa na 114-105 na 34,8 sekundi do kraja što je bilo nedostižno za Timberwolvese.