Bob DeChiara-USA TODAY Sports

VIDEO Boston poveo protiv Miamija 1-0

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 21.04.24. | 21:42

Celticsi su na poluvremenu imali 15 poena razlike, a svaka dvojba s ovog ogleda nestala je tijekom treće četvrtine

Košarkaši Bostona, najbolja momčad osnovnog dijela sezone, pobijedili su na domaćem parketu Miami 114-94 u prvom susretu prvog kruga doigravanja NBA lige.

Prouči cjelokupnu ponudu za NBA na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Boston je u reprizi prošlosezonskog finala Istočne konferencije veliki favorit, a jedan od razloga je što za momčad s Floride ne može zbog ozljede igrati najbolji njihov igrač Jimmy Butler.

Boston je na poluvremenu imao 15 poena razlike, a svaka dvojba s ovog ogleda nestala je tijekom treće četvrtine. Uoči posljednjih 12 minuta susreta Boston je imao čak 32 poena prednosti.

Jayson Tatum je s 23 poena bio prvi strijelac Bostona, a 'triple-double' je upotpunio s po deset skokova i asistencija. Derrick White je dodao 20 poena, Kristaps Porzingis 18, a Jaylen Brown 17 uz osam skokova. Najbolji je u gostujućem sastavu bio Bam Adebayo s 24 poena i šest skokova.

Dalje će proći momčad koja prva ostvari četiri pobjede, a pobjednika u drugom krugu doigravanja na Istoku čeka bolji iz susreta Clevelanda i Orlanda u kojem je Cleveland poveo 1-0.