Nakon Francuske pala i Srbija - Mills i Dellavedova vodili Australiju do pobjede

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 08.08.16. | 21:53

Australija je sjajno ušla u olimpijski turnir.

Nakon Francuske pala je i Srbija. Znali smo da Australija ima dobru momčad, ali nismo očekivali ovakvo otvaranje olimpijskog turnira. Nakon što su prije dva dana s uvjerljivih 87:66 pobijedili Francusku, danas su došli do još jedne slične pobjede – 90:85 protiv Srbije.

Iako je utakmica završila s prilično velikom razlikom, sve do posljednje četvrtine rezultat je bio u egalu. Srbija je nakon 30 minuta vodila 63:62, a onda je doživjela pravi potop – u posljednjih 10 minuta zabili su 17, a primili čak 33 koša te tako upisali prvi poraz na Olimpijskim igrama.

Sjajnu je partiju odigrao bekovski tandem Australije – Patty Mills (26k) i Matthew Dellavedova (23k, 13a). Joe Ingles je dodao 10 koševa, Aron Baynes isto toliko te upisao 7 skokova, a Andrew Bogut je upisao 9 poena, 12 skokova, 6 asistencija i 3 blokade.

Kod Srbije Miroslav Raduljica 25 koševa, a dvoznamenkasti su bili i Miloš Teodosić (17k, 3a) te Bogdan Bogdanović (12k, 8s, 3a).

Australska košarkaška reprezentacijaPatty MillsMatthew Dellavedovasrpska košarkaška reprezentacijaOlimpijske igre Rio de Janeiro