Vekić u drugom kolu Bakua, pala Schiavone

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 27.07.15. | 18:41

U idućem je kolu očekuje dvoboj protiv bolje iz dvoboja Kristine Pliškove i Kineskinje Lin Zhu.

Donna Vekić plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Bakuu. Danas je sa 6:4, 6:2 nadigrala Francescu Schiavone, bivši pobjednicu Roland Garrosu.

Bio je to meč prepun izgubljenih servisa na obje strane. Schiavone na početku meča dolazi do rane prednosti od 2:0, ali mlada Osječanka odmah veže tri gema čime preokreće rezultat na svoju stranu. U šestom gemu ponovno dopušta talijanskoj tenisačici dvije break prilike, što Schiavone i koristi, ali Vekić radi u idućem servis gemu Talijanke rebreak. Do konca seta je Hrvatica mirno privela stvari kraju sa 6:4.

U drugom setu slična situacija, ali s ipak nešto kontroliranijom igrom Osječanke. Bivša Grand Slam pobjednica ponovno dolazi do prednosti od 2:0, ali Vekić sa šest uzastopnih gemova dolazi do seta i meča.