Odličan početak sezone, Pavić u Chennaiju pobijedio Almagra

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 04.01.16. | 16:07

Hrvatski tenisač Ante Pavić je odlično krenuo u novu tenisku sezonu.

Prvo je 449. igrač ATP ljestvice prošao kvalifikacije u indijskom Chennaiju, a potom je u prvom kolu glavnog turnira pobijedio bivšeg člana Topa deset, Španjolca Nicolasa Almagra u tri seta, s 3:6, 7:5 i 7:6(1) za dva sata i osam minuta igre.

26-godišnji Pavić je izgubio prvi set nakon što mu je 73. tenisač svijeta uzeo servis u šestom gemu, a potom je izjednačio rezultat u setovima na 1:1, breakom kod 6:5. O prolazu u četvrtfinale tako je odlučivao treći set, u kojem je čak i imao dvije meč lopte, no na koncu je set otišao u 'tie-break' u kojem je s uvjerljivih 7:1 uspješniji bio Pavić.

Hrvatskom je tenisaču ovo tek drugi put u karijeri da je uspio izboriti plasman u drugo kolo na nekom ATP turniru, a nastavak pobjedničkog niza u Chennaiju pokušat će ostvariti protiv boljeg iz susreta između Španjolca Guillerma Garcia-Lopeza i Japanca Tara Daniela.