Kvitova osvojila Madrid, Thiem u finalu čeka NextGen suparnika

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 12.05.18. | 21:39

Čehinja je podigla 25. po redu pehar u karijeri.

Deseta igračica svijeta (i deseta nositeljica) Petra Kvitova nova je pobjednica WTA turnira u Madridu.

Čehinja je u finalu bila bolja od Kiki Bertens rezultatom 7-6, 4-6, 6-3 nakon gotovo tri sata igre, točnije 2 sata i 54 minute.

Gledali smo jedan iznimno izjednačen meč, gdje je prvi set trajao preko sat vremena i 15 minuta, a Čehinja je nakon izgubljenog drugog seta ipak uspjela odigrati bolji meč u globalu i doći do svog 25. naslova na Touru.

U muškoj konkurenciji, Dominic Thiem je izborio finale istog turnira.

Austrijanac je u polufinalu bio bolji od Kevina Andersona sa 2-0 u setovima, točnije, bilo je 6-4, 6-2 za 24-godišnjeg tenisača, nakon nešto manje od sat i pol vremena igre.

U finalu Thiem čeka pobjednika iz dvoboja između Alexandera Zvereva i Denisa Shapovalova, dvojice nadolazećih teniskih zvijezda.