Hrvatska ostala bez predstavnica na Wimbledonu: Mirjana Lučić-Baroni pala nakon tri seta protiv Muguruze

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 02.07.15. | 15:37

Makaranki je presudio odlučujući set u kojem je izgubila čak tri servis gema.

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni ispala je u drugom kolu Wimbledona protiv 20. igračice svijeta Garbiñe Muguruze. Španjolka je slavila sa 6:3, 4:6, 6:2 nakon sat i 49 minuta igre.

Lučić-Baroni nije dobro ušla u meč, u petoj igri prvog seta počinju prvi veći problemi za Makaranku. Muguruza koristi treću break priliku, a na isti način uzima Mirjanin servis za 6:3. Ipak, druga dionica igre donosi mnogo bolje izdanje naše tenisačice koja vrlo brzo dolazi do prednosni od 5:1. Španjolka je bila nadomak povratka u set, ali je Hrvatica mirno zaključila set za 6:4.

U odlučujućem setu slijedi Mirjanino izdanje iz prvog seta. Muguruza uzima njezina tri servis gema za konačnih 2:1 u setovima.