Dodig u finalu mješovitih parova na Australian Openu!

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 27.01.17. | 08:20

Hrvatski tenisač Ivan Dodig ostvario je veliki uspjeh na prvom ovogodišnjem Grand Slam turniru.

U polufinalu mješovitih parova u Melbourneu, Ivan Dodig je sa svojom partnericom, Indijkom Saniom Mirzom izborio finale. Hrvatsko-indijska kombinacija je u polufinalu sa 6:4, 2:6 i 10:5 za sat i 21 minutu igre bila bolja od domaćih predstavnika, Australke Samanthe Stosur i Samuela Grotha.

U prvom setu smo vidjeli čak pet breakova. Triput su na svom servisu kiksali Australci, a dvaput Dodig i Mirza, koji su izgubili drugi set nakon dva izgubljena servisa. Produljeni 'tie-break' je na koncu dao pobjednika i putnika u finale. Sa 10:5 su bili uspješniji Dodig i Mirza.

Drugi nositelji će za naslov u Australian Openu igrati protiv Amerikanke Abigail Spears i Kolumbijca Juana Sebastiana Cabala koji su u drugom polufinalu sa 7:6(1) i 6:2 bili bolji od ukrajinske tenisačice Eline Svitoline i Australca Chrisa Guccionea.

Najbolji rezultat Dodiga i Mirze na Grand slamovima je finale Roland Garrosa 2016. godine.