Dodig izborio polufinale mještovitih parova u Melbourneu!

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 25.01.17. | 11:24

Nastavljaju se lijepe vijesti za nas s prvog ovogodišnjeg Grand Slam turnira.

Nakon što je Mirjana Lučić-Baroni izborila plasman u polufinale pojedinačne konkurencije na Australian Openu, isto je, ali u konkurenciji mješovitih parova pošlo za rukom i našem Ivanu Dodigu.

Međugorac je u paru s Indijkom Saniom Mirzom u četvrtfinalu u Melbourneu, svladao kanadsko-indijsku kombinaciju Gabrielu Dabrowski i Rohana Bopanna sa 6:4, 3:6 i 12:10 za sat i devet minuta igre.

U prvom setu su Mirza i Dodig uzeli break u sedmom gemu za vodstvo 1:0 u setovima, pa potom izgubili svoj servis u četvrtom gemu drugog seta, čime je o pobjedniku morao odlučivati produljeni 'tie-break'. Tu je sa 12:10 uspješnija bila hrvatsko-indijska kombinacija, postavljena za druge nositelje, koja će za finale Australian Opena igrati protiv pobjednika susreta Hingis/Paes-Stosur/Groth.

Najbolji rezultat Dodiga i Mirze na Grand slamovima je finale Roland Garrosa 2016. godine.