Čudesan skok Jane Fett - izgubila polufinale WTA turnira u Hobartu, ali napredovala za 114 mjesta

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 13.01.17. | 08:21

Elise Mertens je slavila nakon 72 minute igre.

Jana Fett nije uspjela ući u finale teniskog turnira u australskom Hobartu. Mlada Zagrepčanka je najbolji tjedan karijere završila porazom od belgijske tenisačice Elise Mertens, inače 127. igračicom svijeta.

Fett se dobro držala u prvom setu. Nakon što je izgubila svoj servis pri rezultatu 1:1, ubrzo se vratila i izjednačila na 3:3. No, Mertens odmah oduzima još jedan servis našoj tenisačici te privodi set kraju. U drugom setu se igra Fett doslovno raspala. Izgubila je sva tri svoja servisa te završila nastup u Hobartu u polufinalu.

S obzirom da je u turnir došla iz kvalifikacija te da je prije njega bila 340. igračica svijeta, Fett će dugo pamtiti ovaj nastup. Činjenica jeste da je zbog njega propustila kvalifikacije Australian Opena te neće igrati na prvom Grand Slam turniru sezone, ali će je sigurno veseliti pogled na WTA listu u ponedjeljak. Na njoj će Fett biti na 226. mjestu. Skok od 114 pozicija odavno nismo vidjeli.