Ćorić izgubio u prvom kolu Aucklanda, Del Potro pobjedom proslavio povratak u tenis

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 13.01.15. | 08:26

Borna Ćorić zaustavljen je u prvom kolu ATP turnira u Aucklandu. Bolji od njega bio je 23-godišnji Španjolac Pablo Carreno Busta.

Nakon što je u Chennaiju došao do 2. kola i dvoboja sa Stanislasom Wawrinkom, Ćorić je u Aucklandu zaustavljen na prvoj prepreci. Jedan sat i 13 minuta igre bila su dovoljna da Carreno Busta, inače 49. igrač svijeta, pobijedi našeg tenisača.

Imao je Ćorić u prvom setu dvije break prilike da dođe u vodstvo, ali se Carreno Busta uspio obraniti te u 7. gemu iskoristiti svoju prvu šansu za oduzimanje servisa Ćoriću. U drugom je 18-godišnji Zagrepčanin pokleknuo odmah na otvaranju seta te je tako ispao s turnira pa se može pripremati za Australian Open.

Što se tiče ostalih teniskih vijesti, treba istaknuti kako je Argentinac Juan Martin Del Potro pobijedio u svojem prvom susretu nakon pauze od 11 mjeseci. Nekadašnji pobjednik US Opena slavio je protiv Stakhovskog u 1. kolu turnira u Sydneyju.

Naš Marin Draganja je u paru s Hontinenon u Sydneyju zaustavljen od kombinacije Becker/Monroe. Rezultat je bio 6:4, 7:6.